III FORUM KGW POWIATU OSTROŁĘCKIEGO

Forum KGW powiatu ostrołęckiego to cykliczna inicjatywa, które w swoim zamierzeniu ma zintegrować Koła z naszego regionu oraz upowszechnić formy współdziałania. Od samego początku wspieramy tą inicjatywę, której pomysłodawcą był Tomasz Chrzanowski. Trzecią edycję wspólnie zorganizowali: KGW w Nowej Wsi Wschodniej wspólnie z KGW Ławy. Wydarzenie w tym roku odbyło się 4 listopada 2023 r., w świetlicy wiejskiej w Ławach. W tym roku temat przewodni spotkania to: „Tradycyjny wyrób serów”.

Takie spotkanie to okazja do poznania się, nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń, opowiedzenia o swoich sukcesach i podzielenia się doświadczeniami. Impreza służy propagowaniu kultury wiejskiej, integracji środowiska wiejskiego i będzie wspaniałym sposobem na rozwijanie więzi społecznych.

W trakcie spotkania Koła zaprezentowały dotychczasowy dorobek i wystawiły swoje produkty (kulinaria, rękodzieło, itp.). Warsztaty które poprowadziła Agnieszka Kaczyńska z Koło Gospodyń Wiejskich w Łazach „Łazowianki” były tak interesujące, że stół na którym trwała produkcja sera był oblegany. Pyszne sery da się zrobić domowym sposobem! Smak i zapach własnoręcznie przygotowanych przysmaków są wyjątkowe. W programie było dużo ciekawych prelekcji edukacyjnych, degustacje, występy artystyczne kół, integracja, wymiana kontaktów i wspólna biesiada.

Data spotkania była w tym roku szczególna dla KGW z uwagi na to że USTAWA z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich ma już 5 lat. Zatem było co świętować, była wspólna lampka szampana i odśpiewane symboliczne STO LAT dla działań społecznych.

Na wydarzeniu obecni byli również przedstawiciele lokalnego samorządu: Bartosz Podolak Wójt Gminy Rzekuń, Krzysztof Parzychowski vice starosta Powiatu Ostrołęckiego, Waldemar Pędzich radny Powiatu Ostrołęckiego oraz Żaneta Cwalina Śliwowska Poseł Elekt.

W trackie spotkania młodzi wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce przeprowadzili zbiórkę charytatywną na leczenie 6-letniego Dominika Woźniaka opowiadając o akcji Nadzieja dla Dominika.

Na zakończenie na stoły wjechała swojska kiełbasa wędzona w trakcie wydarzenia przygotowana przez nasze Koło.

Naszą inicjatywę wspierał MOWES – Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Skip to content