III TURNIEJ SOŁTYSÓW

Sołtysów też wspieramy i razem z Tomaszem Chrzanowskim dużo działamy.

Sołtysi wzięli sprawy w swoje ręce i zorganizowali III Turniej Sołtysów i Liderów Wiejskich. Wydarzenie pod patronatem Starosty Ostrołęckiego odbyło się w sobotę 12 marca 2022 r., na świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi Wschodniej w gminie Rzekuń.

Zmagania rekreacyjno-sportowe poprzedziła konferencja pt. „Jak fundusz sołecki zmienił moją wieś”. Dobre praktyki na świetnych prezentacjach zaprezentowali sołtysi: Tomasz Chrzanowski Nowa Wieś WschodniaGmina Rzekuń, Robert Niedzwiecki ObierwiaGmina Lelis, Kamil Stepnowski Aleksandrowo gmina Lelis i Anna Tyszka Janochy gmina Troszyn. Różnorodne pomysły i rozwiązania na pewno będą inspiracją dla wielu sołectw. Animator MOWES – Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Łukasz Wachowski opowiedział o tym na jakie wsparcie mogą liczyć wiejscy liderzy i organizacje z terenów wiejskich. O tym „Czy fundusz sołecki jest nam potrzebny” utwierdziły zebranych w przekonaniu Grażyna Jałgos-Dębska i Maja Winiarska-Czajkowska z Stowarzyszenie Sołtysi Mazowsza. Następnie Kamil Stepnowski – Radny Gminy Lelis ogłosił laureatów drugiej edycji konkursu: „FUNDUSZ SOŁECKI W GMINIE LELIS – NAJLEPSZA INICJATYWA”. Na pierwszym miejscu wspólnie stanęły Sołectwo Szkwa i sołectwo Gąski, a sołtyski Anna Lenkowska i Sylwia Kaczynska odebrały okolicznościowe dyplomy.

Wiele emocji przyniosły trzy rywalizacje sportowe przygotowane przez organizatorów. Ping pong z wiaderkiem, rzut beretem i biegł sołtys przez wieś to zabawne dyscypliny, w których zmagali się nie tylko sołtysi. Po podliczeniu punktów komisja konkursowa ogłosiła wyniki, które przedstawiają się następująco:

I – Waldemar Pędzich Szafarczyska gmina Lelis

II – Marek Kulas Kamianka gmina Rzekuń

III – Stanisław Szydlik Bandysie gmina Czarnia

IV – Anna Lenkowska gmina Lelis

Zwycięzca, znany utytułowany sportowiec, swój puchar przekazał koleżance z gminy Sylwi Kaczyńskiej z miejscowości Gąski.

Wszyscy świetnie się bawili, dobre słowo zostawili. Dziękujemy za pyszne jedzonko przygotowane przez Panie z naszego Koła, za wędlinki U Tereski i za zupkę z KGW w Surowem.

Miło też nam było gościć Andrzej Staniec, który reprezentował Stowarzyszenie Sołtysi Ziemi Kieleckiej, bo to właśnie turniej sołtysów w Wąchocku był dla nas inspiracją.

Super nagrody ufundował Powiat Ostrołęcki, a imprezę dofinansował MOWES – Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Skip to content