MASZ GŁOS 2017

Nasze działania zaczęły się od Facebooka. Powstał tam fikcyjny profil Radomir Obierwiak Obierwiaczek, a następnie fanpage sołectwa Obierwia.

To właśnie przez Facebooka docierałem do wielu ciekawych informacji, jak również dowiedziałem się o akcji Masz Głos prowadzonej przez Fundację im. Stefana Batorego. Zapisałem się wspólnie z Kamilem Stepnowskim i nie żałuję, poznałem wielu ciekawych ludzi. Już na pierwszym szkoleniu w Olsztynie i zdałem sobie sprawę, że ludzi podobnych do mnie jest w całym kraju wiele. Oni też chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie, też mają różne problemy, ale przede wszystkim bardzo dużo pomysłów. Wymiana doświadczeń, rozmowy o naszych aktywnościach dają nam siłę, że warto działać, „zarażać” wokół inne osoby aktywnością, wywołać efekt domina. Ludzie, gdy widzą, że robisz coś dobrego i uda ci się, zaczynają interesować się i bardzo często nabierają odwagi do wspólnego działania.

Szkolenie odbyło się w dniu 19.09.2017 r., w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Tarasa Szewczenki 1. Reprezentowali nas tam: Robert Niedzwiecki i Kamil Stepnowski (jeszcze jako samodzielni liderzy). Prowadzący Dariusz Kraszewski, którego wspierała Ewa Zielińska, w sposób profesjonalny przedstawił ciekawe zagadnienia. Tematem szkolenia była “Diagnoza społeczna w działaniach mieszkańców. Co zrobić aby wiedzieć i działać skuteczniej”. Nabyliśmy trochę wiedzy i nowych umiejętności oraz doświadczeń, które pomogą nam w realizowaniu naszych pomysłów dla dobra naszych społeczności w gminie Lelis.

Skip to content