PŁYWANIE I SZANTY W KAMIANCE

To było nie byle jakie wydarzenie. Spływ na BYLE CZYM & Przegląd Szantowy już za nami, więc czas na podsumowanie i podziękowanie dla wszystkich którzy byli z nami w tą słoneczna niedzielę w Kamiance nad rzeką Narew.

Gmina Rzekuń jest otwarta na ciekawe pomysły więc wspólnie z AgamaTeam podjęliśmy wyzwanie i zorganizowaliśmy coś nowego w naszym regionie. Rodzinny piknik nad rzeką Narew w Kamiance rozpoczął się od zawodów na wodzie. Na pływających konstrukcjach rywalizowało 5 załóg: Radomir Team, Kraken 1, Podwodny Glon, Ruisyłam i SUB. Komisja konkursowa wysoko oceniła wygląd załogi Radomira co przełożyło się na wygraną chociaż wcale nie byli najszybsi na mecie. Zwycięska drużyna płynęła w skałdzie: Justyna Niedzwiecka i Dariusz Szczubełek. Nagrody wręczył Bartosz Podolak Wójt Gminy Rzekuń i Łukasz Budniak z-ca dyrektora Zarząd Zlewni w Ostrołęce Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. W przeglądzie szantowym zagrali i nagrodę wygrali Gondolierzy z Chodzieży. Na zakończenie koncerty gwiazd muzyki żeglarskiej czyli Piotr Grzyb i Artur Kaliszewski oraz Zrefowani i Jack Sporrow Band. Dużo atrakcji dla dzieci, strefa gastronomiczna i stoiska handlowe oraz piękna pogoda zagwarantowane przez organizatorów dały świetny efekt. Wszyscy świetnie się bawili i na koniec dnia ogniska sobie rozpalili.

Sukces imprezy to efekt super współpracy wielu organizacji, które wspierały imprezę i wzięły w niej udział. Wymienić tu należy: Gmina Rzekuń na czele z wójtem Bartoszem Podolakiem, Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu, OSP Kamianka, Zakład Obsługi Gminy w Rzekuniu, Powiat Ostrołęcki, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Zarząd Zlewni w Ostrołęce, CMS Marketing i organizacja imprez, Społeczna Straż Rybacka Narew 38 Ostrołęka, Grupa Ratownicza Nadzieja Łomża, WOPR Ostrołęka, Policja Ostrołęka. Dziękujemy wszystkim serdecznie.

Wydarzenie było współfinasowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski.

Skip to content