POLÓWKA 2017

W dniu 26 sierpnia 2017 r. w Obierwi (kolonia Smoliska) odbyła się oddolna impreza sportowo-integracyjna „Polówka 2017” czyli turniej piłki siatkowej na trawie. Została zorganizowana przez mieszkańca Obierwi Roberta Niedzwieckiego i jego żonę Justynę na prywatnej posesji (kolonia Smoliska). Przy jej przygotowaniu pomagało wielu mieszkańców sołectwa.
Rozegrany został turniej siatkówki drużyn trzyosobowych o puchar wójta gminy Lelis. Rywalizowały drużyny: Promil Olszewka, Przystojniacy, R-Team Obierwia, Aleksandrowskie Dziki i ekipa z Lelisa.

Po zaciętej rywalizacji zwyciężył Promil Olszewka, przed Przystojniakami z Obierwi i drużyną z Aleksandrowa. W międzyczasie były konkursy i zabawy dla najmłodszych, gdzie do wygrania były atrakcyjne nagrody. Po wręczeniu pucharów i medali wszyscy bawili się przy dobrej muzyce prawie do białego rana. Na wiejskim stole nie brakowało pysznych tradycyjnych wędlin, kiszonych ogórków, chlebka wiejskiego, który można było posmarować smalczykiem. Płonące ognisko wykorzystano do pieczenia kiełbaski i ziemniaków. 
Chętnie pomogli okoliczni mieszkańcy, co podkreślił pan Robert na swoim profilu:
„Ze swojej strony chciałbym podziękować wszystkim za przybycie i dobrą zabawę ale najbardziej tym, którzy pracowali ze mną czyli takim osobom jak:
Justyna Niedzwiecka, Cezary Niedzwiecki, Sebastian Mikołajczyk, Piotr Meronka, Marcin Madrak, Szymon Górski, Daniel Szczepanek, Kamil Stepnowski oraz tym co udostępnili swoje rzeczy w postaci stołów, parasola, namiotu, itp.: Kinga Górska, Edward Szczepanek, Edward Suchecki, Janusz Kaczyński, Artur Mroczkowski, Tomasz Bacławski. Kolejność jest przypadkowa i mam nadzieję, że wymieniłem wszystkich. Dziękuję również Wójtowi Gminy Lelis Stefanowi Prusikowi, dyrektorowi CK-BiS w Lelisie Bartoszowi Podolakowi, sędziemu turnieju Maciejowi Brzeskiemu, sponsorom i tym o których zapomniałem.”

Sponsorami wydarzenia byli:
* Urząd Gminy w Lelisie,
* CK-BiS w Lelisie;
* Jeronimo Martins Polska S.A. – Sieć Handlowa „Biedronka”;
* Sklep spożywczo-przemysłowy „GS u KINGI”;
* „U Tereski” Wyrób i Sprzedaż Wędlin Metodą Tradycyjną;
* SMS Serwis GSM,
* wspaniali mieszkańcy Obierwi.

Świetna impreza, rewelacyjna organizacja …i ten klimat.


Skip to content