RADOMIR CUP 2022

W niedzielę 12 czerwca na boisku orlik w Obierwi odbyła się kolejna edycja turnieju piłki nożnej dla dzieci Radomir Cup 2022. To ciesząca się zainteresowaniem w regionie impreza sportowa organizowana przez stowarzyszenie Projekt Radomir.

W tym roku do sportowych zmagań zgłosiło się 8 drużyn, 80 zawodników i zawodniczek z roczników 2008 i młodsi. Rozegrano 18 spotkań po 12 minut, które sędziował Krzysztof Majk wspierany przez trenerów. Nie zabrakło profesjonalnego nagłośnienia i najlepszego spikera w regionie. Niezawodny w tej roli Jacek Dębski prowadził również na bieżąco statystyki turnieju. Zmagania sportowe przebiegały w super przyjaznej atmosferze, a zakończyły się następująco:

I – Giganci Wydmusy

II – ULKS Ołdaki

III – Klub Aktywnych Dzieciaków

IV – Jantar i Przyjaciele

V – Klub Sportowy Jantar Ostrołęka

VI – Błękitni Nowa Wieś

VII – SP Olszewka

VIII – SP Łęg Starościński

Na zakończenie każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, wszyscy uczestnicy otrzymali medale, oraz wyróżnienia indywidualne trafiły dla najlepszych. Najlepszym strzelcem został Bartłomiej Wiśniewski. Zawodnik Gigantów Wydmusów zdobył 9 goli. Najlepszym zawodnikiem turnieju obwołano Filipa Parzycha (KAD Obierwia), najlepszą zawodniczką Martę Marczak (Jantar Ostrołęka), zaś najlepszym bramkarzem Dominika Drężewskiego (ULKS Ołdaki).

Pamiątkowe nagrody indywidualne ufundowali: PREME Firma Szkoleniowo-Doradcza Ostrołęka, MZKS Narew Ostrołęka oraz Kamil Stepnowski – Radny Gminy Lelis.

Nagrody wręczył prezes stowarzyszenia Robert Niedzwiecki wspólnie z Panią Agnieszka Szczubełek dyrektor Szkoła Podstawowa w Obierwi.

W czasie imprezy organizator zapewnił wodę dla każdego uczestnika, posiłek regeneracyjny oraz dmuchane zabawki od firmy Agama Team. Dodatkowo kiełbaska z grilla obsługiwanego przez wolontariuszy ze stowarzyszenia Projekt Radomir.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w naszym wydarzeniu sportowym. Tym którzy nas wspierali i na miejscu pomagali jesteśmy również bardzo wdzięczni. Wydarzenie zorganizowano we współpracy ze Szkołą Podstawową w Obierwi i animatorem orlika. Turniej daje możliwość wystąpienia na boisku ekipom z małych miejscowości, w których brakuje zawodników z jednego rocznika.

Zadanie było sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

#Mazowszepomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka

Skip to content